ImanVFX

 

تبلیغات

آموزش افترافکت آموزش جامع افترافکت فروشگاه محصولات آموزشی و گرافیکی

انیمیشن کوتاه سفر در طول زمان به گذشته

  • تاریخ: 27 Jan 2013

انیمیشن کوتاه سفر در طول زمان به گذشته

بحث های فنی از زبان  Mihai Pandelescu که یکی از کارمندان ویدئو کوپایلت است در مورد یک  انیمیشن کوتاه و یک  سفر در طول زمان به گذشته را در ادامه خواهیم داشت .

.

صاحب اثر : Mihai Pandelescu
عنوان : Time Journey
نرم افزار مورد استفاده : 3ds Max, V-Ray, Photoshop, After Effects

.

من کارم را بصورت یک طراح گرافیک  فریلنس ( آزاد ) در حدود 9 سال پیش شروع کردم .  بعد از چند سال  به این نتیجه رسیدم  که برای جان بخشیدن و حیات دادن به ایده های خودم  نیاز هست به سمت 3D  حرکت کنم  در حال حاضر در زمینه 2D/3D  در ویدئو کوپایلت مشغول به کار هستم.

.

انیمیشن کوتاه سفر در طول زمان به گذشته

.

کل این پروژه در طول 5 ماه به اتمام رسید .نیمی از این 5 ماه زمان برای مدلسازی ، تکسچرینگ و پست پرداکشن  و نیمی دیگر برای رندرینگ این انیمیشن با  Render Pass – رندر پس های متعدد  با  استفاده  از  Vray  در  یک  کامپیوتر 4 هسته ای  صرف شد  .

.

من از  سیستم پارتیکل برای تولید و پراکندن برگهای درختان انگور و  از سیستم Cloth  برای شبیه سازی قالیچه و کیف روی بشکه  استفاده کردم  . برای اینکه صحنه سبکی داشته باشم از  سیستم  پروکسی استفاده کردم .  HDRI  استفاده شده برای آسمان از وب سایت VizPeople و همچنین  مدل های چمن موجود در صحنه  از وب سایت HQ Plants  است . درختان لیمو  انجیر همگی از Evermotion هستند . همه مدل ها  برای اینکه هماهنگی بهتری با صحنه داشته باشند مقداری ویرایش شده اند .

.

انیمیشن کوتاه سفر در طول زمان به گذشته

.

وقتی شما بر روی پروژه ای شبیه به این کار میکنید بسیار مهم هست که سازماندهی و یک طرح و برنامه  داشته باشد و همچنین رفرنس و  منابع خوبی را از چیزی که می خواهید بسازید جمع آوری کنید و بر انعکاس و تاثیرگذاری آبجکت ها در تقابل با همدیگر  در واقعیت ،  مطالعه کنید  . تنظیم مسیر حرکت دوربین قبل از اینکه به صحنه جزئیات زیادی اضافه کرده باشید باعث می شود که  بر فضا ها تمرکز بهتری داشته باشید  . اضافه کردن جزئیات زیاد  در جاهایی از صحنه که کمتر دیده می شوند  پروژه و صحنه شما را بیش از حد سنگین خواهد کرد . در این مورد بهتر به نظر می رسد که  یک مدل  LowPoly – با پولی گان کمتر و یک  بافت و تکسچر خوب داشته باشید !

من همیشه از تکسچرینگ و پست پرداکشن لذت می برم چون این بخشی است که در آن معجزه رخ می دهد . مهم نیست که شما چقدر جزئیات به مدل می دهید  فقط با تکسچرینگ درست است که شما می توانید به مدل زندگی ببخشید

.

.

ترجمه : ایمان . ب

منبع : مجله دنیای انیمیشن سه بعدی

.

.

.

انیمیشن کوتاه سفر در طول زمان به گذشته

.

.

راهنمای دیدن ویدئو و دانلود آن از Vimeo

این ویدئو در بالای این مطلب و در پخش کننده Vimeo است . پس از نصب فلش پلیر  ( Flash Player ) می توانید آنرا آنلاین ببینید ، سایز نمایش را بزرگ کنید  یا آنرا را دانلود کنید و با فعال کردن گزینه HD کیفیت بهتری داشته باشید . برای دانلود این ویدئو برنامه IDM که برنامه مدیریت دانلود هست را نصب کنید . اگر از نسخه های جدید فایرفاکس استفاده می کنید . افزونه فعال کردن IDM در  فایرفاکس   که حجم پائینی دارد را از این لینک  دانلود کنید    و آن را  Open و اجرا کنید . بعد از این کار  در زمانی که شما  ویدئو های  Vimeo را Play کنید یک گزینه در کنار پنجره Vimeo نمایش داده می شود که با فشردن آن امکان دانلود برای شما فراهم می شود .

ایمان براتی

ایمان یعنی اعتقاد ...... اعتقاد به رویش جوانه در دل سنگ ! .....

دیدن مطالب - وب سایت

دنبال کنید
Facebook


سیدمرتضی
2013/11/8 - در 21:42
Mojtaba
2013/5/15 - در 06:31

باید گفت………….
FANNNNNNNASSSSTIC

[پاسخ دادن به این نوشته]

علی رضایی
2013/1/30 - در 14:19

خیلی ممنون

[پاسخ دادن به این نوشته]

ایمان . ب
2013/1/31 - در 18:37
ایمان . ب
2013/1/31 - در 18:38

سپاس فراوان ….

[پاسخ دادن به این نوشته]

2013/1/29 - در 10:34

خیلی عالی بود ممنون :)

[پاسخ دادن به این نوشته]

ایمان . ب
2013/1/29 - در 10:50

ممنون که نظر دادین

[پاسخ دادن به این نوشته]

رضا بصيرت
2013/1/28 - در 17:14

.
سلام.
خيلي جالب بود.
باز هم دستتون درد نكنه.

[پاسخ دادن به این نوشته]

ایمان . ب
2013/1/28 - در 17:57

سلام
ممنون
سپاس که نظر گذاشتین

[پاسخ دادن به این نوشته]

در صورت داشتن کدهای آمارگیر دراینجا قرار دهید